El teatro Laterna Magika cumple 60 años

El teatro Laterna Magika, situado en Praga, celebrará esta primavera el 60 aniversario de su fundación. En su momento fue el primer teatro del mundo en incorporar elementos multimedia.

Con motivo de la ocasión, del 28 al 30 de abril preparará un programa de acompañamiento con algunas de sus representaciones más conocidas. También se contará con la presencia de diversos artistas de varias generaciones.

El teatro Laterna Magika fue una de las sensaciones de la exposición universal de 1958 en Bruselas, donde Checoslovaquia cosechó un gran éxito.

ražská Laterna magika si na jaře připomene 60 let od chvíle, kdy jako první multimediální divadlo na světě vznikla. Od 28. do 30. dubna připraví doprovodný program k oblíbeným představením, do oslav zapojí mladé umělce a nabídne setkání s pamětníky v tradičních i netradičních prostorách. Upozorní i na fenomenální úspěch československého pavilonu na světové výstavě Expo 58 v Bruselu, kde se program s názvem Laterna magika uváděl, řekla ČTK mluvčí souboru Lucie Kocourková.

Autor: Carlos Ferrer